31/03/2009

Omurgasızlık...

* * * Önemli not: Aşağıdaki yazıya konu olan fotograf gün içerisinde Hürriyet gazetesince değiştirilmiştir. Eğer bu değişiklik, gösterilen gafletin farkına varılması sonucu ise, değişikliği yapan gazete yönetimine bir vatandaş olarak teşekkür ederim. * * *


Gün geçmiyor ki Türk basını omurgasızlık, haysiyetsizlik ve basirtsizlik alanlarında yeni açılımlar yapmasın...En son örneğimiz, Hürriyet gazetesinden. www.hurriyet.com.tr sitesindeki aşağıdaki fotografa dikkat çekmek istiyorum:


http://xs137.xs.to/xs137/09142/hurriyet31mart2009181.jpg
Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

http://xs537.xs.to/xs537/09142/7670684214.jpg

Fotograflarla bilinçaltına pompalanmak istenen mesaj nedir?

Ellerinde silah olan askerler... yanan bir köy... intikam...

"Askerler intikam için köy yakmış!" dedirtilmek isteniyor bilinçaltlarında..

Halbuki habere tıklıyorsunuz, işin aslı çok farklı:

ŞANLIURFA'nın Bozova İlçesi'nde akrabalar arasında aynı arazi üzerine ev yapılması yüzünden çıkan silahlı kavgada öldürülen 3 kardeşin yakınları, gözaltına alınan 2 şüpheli ile akrabalarının oturduğu 7 evi önce Kalaşnikofla taradı ardından da benzin dökerek yaktı. Yaklaşık 300 kişilik grup, 3 otomobil, 2 traktör, 1 biçerdöver ve 1 motosikleti de ateşe verdi. Mucize eseri can kaybının yaşanmadığı bu olayın daha fazla büyümesini, köye gelen jandarma komandoları güçlükle engelledi. Olayla ilgili 36 kişi de gözaltına alındı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11332793.asp?gid=229

Yani köyü yakanlar, bir arazi anlaşmazlığının bir tarafı. İki muhasım taraf arasındaki çatışmayı Jandarma durdurup olayların büyümesini Jandarma önlemiş.

İşin mide bulandırıcı tarafı, bu yaptığı Hürriyet'in yanına kâr kalacak, daha önce de olduğu gibi, bundan sonra da olacağı gibi...

Hiç yorum yok: