31/12/2020

Başlıksız

Eser: La galería
Feliu Elias

Çürük domatesleri fırlatırken seyirciler, sahneyi mi beğenmediklerini gösteriyordur yoksa oynanan oyunu mu?

Biraz okuyup, yüzümüzü buruşturarak bir kenara attığımız kitabın sayfalarını, baskı kalitesini mi yoksa yazılanları mı beğenmemişizdir?

Yemeğin mi yoksa üzerine konduğu tabağın mı tadını beğenmeyiz?

Acıları, kederleri, yaşandıkları zaman aralığı ile tanımlamak için çok gerekçemiz oldu, makul gerekçeler. Bütün o kötü anıları, geride bırakılan zamana yapıştırıp, unutup gitmek ister gibi.

Ama öyle değil işte: Aynı sahnede daha pek çok oyun seyredilecek, pek çok yazı okunacak, pek çok yemeğin tadına bakılacak, vesaire.

Geriden bırakılanların iyi ya da kötü olması, sırasını bekleyenlerin iyi ya da kötü olmasını etkilemiyor.

Siyah Gri Beyaz okuruna, mümkün olduğunca fazla iyi oyunlar seyredeceği, hoş şeyler okuyacağı, güzel yemekler tadacağı bir yıl diliyorum.
28/12/2020

Silahlar ve Tereyağı Podcast - Bölüm 33

Silahlar ve Tereyağı podcast'in otuzüçüncü bölümünde, ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı CAATSA yaptırımları, ifade ettiği anlam ve sonrasını konuştuk.Silahlar ve Tereyağı Podcast - Bölüm 32

Silahlar ve Tereyağı podcast'in otuzikinci bölümünde İstanbul Teknik Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübünün (SAVTEK) konuğu olarak sistem mühendisliği, savunma projelerinde yeri ve önemi, sistem mühendisliği ve proje yönetiminde dikkat edilmesi gerekenleri konuştuk.


Silahlar ve Tereyağı Podcast - Bölüm 31

Silahlar ve Tereyağı podcast'in otuzbirinci bölümünde özel konuğumuz Dr. Mete Çakmakçı ile Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Genel Sekreteri Dr. Mete Çakmakçı ile birlikte teknoloji geliştirme süreçleri, sanayi ve teknoloji politikaları ve uluslararası sisteme etkilerini konuştuk.